Stavba skleníku


Prosperující rostliny

Řada lidí u nás má vlastní zahrádku, na které si pěstují různé rostliny pro vlastní spotřebu i klidně nějaké okrasné, které můžou dělat radost. Samozřejmě je třeba volit takové, na které máme podmínky, aby se jim u nás dobře dařilo. Právě získat vhodné podmínky můžeme pomocí skleníku, protože ten nám zajistí klidně o dost vyšší teploty, než jsou ty venkovní.

fotografie návod 1

To nám zároveň umožní prodloužit si hezky sezónu, protože na jaře nám nehrozí, že přijdou letní mrazíky a malé rostlinky zlikvidují. Ve skleníku se udržuje vhodné klima i díky dostatečné zálivce, ovšem teplo a vlhko by mohlo tvořit plísně, proto musíme také pravidelně větrat a v létě klidně nechávat otevřená okénka. Samozřejmě i zde musíme pečovat o půdu, které dost pomůže třeba kompost, protože rostliny z něj budou čerpat živiny a my se tak dočkáme hezkých plodů. Bez práce to sice nebude, ale vlastní úroda má rozhodně své kouzlo.

Stavba

Než začneme stavět vlastní skleník, tak pro něj na zahrádce musíme nalézt vhodné místo, protože dát ho někam do stín pod strom smysl moc nemá, protože by nám zde nefungoval skleníkový efekt, a ještě by byl více špinavý. Následně je třeba zvolit vhodný rozměr, aby se nám na vnitřní záhonek vlezlo všechno potřebné. Rozhodně volte kvalitní zpracování, abyste se dočkali slušné ? životnost. Při samotné stavbě je zapotřebí nejdříve začít měřením základů, které je třeba vykopat dostatečně hluboko, abychom usadili spodní konstrukci skleníku do pevného betonu, protože potom s ní nehne ani silný vítr.

návod fotografie 1

Práci si můžeme výrazně usnadnit přes fotonávod pro skleníky M32 a M35 Skleniky.eu, který podrobně ukazuje, jak se jednotlivé díly šroubují k sobě. Díky němu celou konstrukci složíte velmi snadno a rychle. Je zde celkem 50 fotek, které ukazují jednotlivé kroky, přičemž při volbě polykarbonátu je postup stejný.