Nadzemní bazén nebo zapuštěný


Někteří lidé řeší zajímavé dilema, zda si pořídit na zahradu zapuštěný bazén, nebo dát přednost nádrži nadzemní. Každé řešení má svá pro a proti a my bychom si tu mohli oba způsoby výstavby bazénu porovnat.

Cena – hledisko cenové je celkem jednoznačně výhodné pro bazény nadzemní, ty jsou většinou malých rozměrů, a proto dobře dostupné i pro méně majetné jednotlivce či rodiny. Cena těchto výrobků však odpovídá jejich konstrukci, jinými slovy za málo peněz málo muziky.

plavání v bazénu

Velikost nádrže – nadzemní bazén nelze zhotovit tak, aby se v něm dalo plavat, byla by to natolik komplikovaná stavba, že by se nejen prodražila, ale byla by i velmi složitá z hlediska montáže. Toto ovšem nemusíte u zapuštěných bazénů řešit, ty lze vyrábět v různých rozměrech i tvarech a samozřejmě i velikostech. Tlak vody je zde kompenzován hutností okolního terénu a není třeba se obávat poškození bazénu.

Tvary – jak už jsme zde naznačili, zapuštěné bazény mohou mít i velmi specifické tvary křivek, mohou vám připomínat protažený ovál, plod cukety nebo třeba tvar chodidla, i když nejčastěji se jedná o obdélníky, rovné ovály a kruhy.

pes v bazénu

Estetický vzhled – mnohem lépe vypadá, jestliže bazén zapustíte pod úroveň země, než aby trčel ven. Mezi námi – nepřipadá vám, že nadzemní bazén je na každém pozemku něco jako „pěst na oko“? Zkrátka tam nepatří a působí zcela nepřirozeně. Rozhodně nebudí příznivý estetický dojem a chcete-li mít zahradu takovou, aby se vám líbila a mohli jste si na ni pozvat své přátele, měli byste raději vsadit na bazén zapuštěný.

Skoky do vody – mít na zahradě bazén a alespoň párkrát do týdne si do něj nezaskákat – šipku nebo po nohou (to je celkem jedno, jak), je podobné, jako mít vedle sebe v posteli půvabnou partnerku a odpírat si nádherné sexuální radovánky. https://www.csfd.cz/film/36572-radovanky/prehled/ Levné bazény do země jsou pro skákání jako dělané a skoky do vody jsou také skvělým antistresem, ostatně podobně, jako sex.